Au trecut 20 de săptămâni de când românii stau cu sufletul la gură în fiecare weekend. După Unificare, jocurile au devenit mai brutale, mizele mai uriașe, iar drumul spre Marea Finală e presărat cu trădări, lacrimi și Colanul Imunității care poate schimba orice.
Diseară, de la ora 20:30, la Antena 1 și pe AntenaPLAY, Survivor continuă cu o nouă provocare pe cinste. După eliminarea Mariei, calculele sunt tot mai încurcate, iar cei nouă concurenți rămași în tribul Los Niños știu că orice greșeală poate fi fatală.
Lucian, eroul care a supraviețuit celor mai multe dueluri de eliminare, mărturisește: „Știu că nu mai este mult din acest concurs și abia aștept să-mi văd familia.” De partea cealaltă, Bibi, revenită în camp după o victorie spectaculoasă duminica trecută, recunoaște că simțea pericolul: „Mă așteptam să fiu votată. Am văzut strategiile și eram exclusă.”
Tensiunile sunt la cote maxime. Ramona lansează un atac dur la adresa lui Lucian: „Este doar un purtător de colan, nu un deținător. Când îl are, tot Gabi îl are. S-a întâmplat exact cum a vrut Gabi.”
Competiția aduce și o probă inedită în care se vor alege căpitani, urmată de un joc cu miză mare de recompensă. Adi Vasile anunță: „Cu fiecare concurent care pleacă, se închide un capitol. Pentru toți ceilalți, 9 rămași, lupta merge mai departe. Urmează o confruntare intensă pentru recompensă.”
Cine își va forma echipa? Cine va câștiga recompensa? Și cine va reveni în trib cu mâna goală?
